Kır Çiçeğı
Ayşe İnan Alican

Barbara Firth

Marianne Barcilon
Marianne Barcilon 1969’da Paris’te doğdu. Cergy-Pontoise ve Bordeaux Güzel Sanatlar Akademilerini bitirdi. Ayrıca Paris’te « L’Ecole des Metiers de l’Image »da çizgi film üzerine öğrenim gördü. Çocuk kitabı çalışmalarının yanısıra, sinema ve reklam filmleri için özel effektler yaptı.
Marianne Barcilon, en çok (...)

Birgitta Sif

Geoffroy de Pennart

Jeanne Willis

Jo Hodgkinson

Kristien Aertssen

Mario Ramos

Martin Waddell

Mei Matsuoka
Mei Matsuoka 1981’de Japonya’da doğdu, onbir yaşına dek orada yaşadı. Annesi İngiliz, babası Japon. 2003 yılında Londra’da Kingston University’den illüstrasyon dalında mezun oldu. Resimlediği ilk çocuk kitabı olan “Hamburger Çocuk” ile büyük ilgi topladı. “Karda Ayak İzleri”, Matsuoka’nın hem yazıp hem (...)

David McKee
Dünyanın önde gelen resimli çocuk kitabı yaratıcılarından David McKee, 1945’te Devon’da (İngiltere) doğdu. « Plymouth Art College »de öğrenim gördü. Öğrenciliği sırasında gazetelerde karikatürleri yayınlanmaya başladı. Bir yandan resim çalışmalarını sürdürürken, bir süre daha hayatını karikatür ile kazandı. İlk (...)

Michael Foreman

Christine Naumann-Villemin
Christine Naumann-Villemin, 1964’te Fransa’da doğdu. Çocuk kitabı yazarı olmadan önce konuşma terapistiydi. İlk önce küçük hastaları için öyküler uydurmaya başladı. Sonra kendi çocukları için, çocuklarının arkadaşları için, çocuklarının arkadaşlarının kuzenleri için derken, bir keresinde kedisi için bile bir öykü (...)

Patrick Benson

Sara Şahinkanat

Tony Ross


© 2007-2011 Kır Çiçeği Yayıncılık ve Tic. Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır.