Kır Çiçeğı
Rengârenk fil Elmer, ormanda yürürken Süperfil’e rastlıyor. Ama o da ne? Bu küçük fil, giysileri yırtılınca, süper kahramanlığına yakışmayan gülünç bir duruma düşmüş! Kimselere görünmeden Zelda Teyze’ye gidip (...)
Bir zamanlar bir fil sürüsü varmış. Genç filler, yaşlı filler, uzun, şişman ya da zayıf filler, hepsi mutlu ve hepsi aynı renkmişler. Daha doğrusu Elmer dışında hepsi. Elmer rengârenkmiş! Bir gün Elmer, (...)
Rengârenk fil Elmer, bir gezinti sırasında Kelebek’in yardım çağrısını duyuyor. Altına sıkıştığı dalı kaldırarak onu kurtarıyor. “Belki bir gün bu iyiliğinin karşılığını ödeyebilirim,” diyor Kelebek. Elmer bıyık (...)
Filler çok öfkeliler! Hipopotamlar, kendi ırmakları kuruduğu için kalkıp onların ırmağına yerleşmişler. Ama orada hepsine birden yer yok! Filler homurdanırken, hipopotamlar susuz yaşayamayacaklarını (...)
Rengârenk fil Elmer’in bu yeni macerasında, gökkuşağı tüm renklerini yitiriyor. Bunu gören Elmer, hiç duraksamadan kendi renklerini ona vermeyi öneriyor.
Peki ama, o zaman Elmer’e ne olacak? Sonsuza dek (...)
Rengârenk fil Elmer, yolunu kaybeden yavru fil Pembegül’ü sürüsüne geri götürmeye çalışıyor. Baştan ayağa pespembe olan Pembegül, rengârenk Elmer’i ve siyah beyaz kuzeni Vilbur’u görünce doğal olarak biraz (...)
Kara bir kâbus günlerdir Nina’yı rahat bırakmıyor: “Demek kardeşin olacak, öyle mi ufaklık? Annen ona ninniler söyleyecek, onu kucağında tutacak, okşayıp öpecek! Bu arada seninle kim ilgilenecek?” Gün (...)
Nina ne istediğini çok iyi bilen bir çocuk. İstediği şey ise emziği. Bugün, yarın ve her zaman! Ta ki emziğe gerçekten ihtiyacı olan birine rastlayıncaya kadar...
Emzik bağımlılığı ile ilgili eğlenceli bir (...)
Buket hayatından hiç memnun değil. Oynamaya tiril tiril prenses giysileriyle gitmek istiyor. Oysa annesi, kar yağdığı bahanesiyle buna izin vermiyor. Neyse ki Buket, sıcak giysilerin de çok kullanışlı (...)
Şirin bugün yuvaya başlıyor. Kendini hiç ama hiç güvende hissetmiyor. Annesini ve babasını, yuvaya kendisiyle birlikte gelmeleri için ikna ediyor. Ama kısa sürede görüyor ki, aslında yuva çok eğlenceli (...)
Resimleyen: Barbara Firth
Küçük Ayı bir türlü uyuyamıyor.
Karanlıktan korkuyor!
Büyük Ayı ona önce minnacık, sonra daha büyük ve en sonunda kocaman bir fener getiriyor ama dünyanın tüm fenerleri bile mağaranın dışındaki geceyi (...)
Resimleyen: Barbara Firth
Küçük Ayı oynamak istiyor ama Büyük Ayı’nın çok işi var.
Küçük Ayı biraz onun işlerine katılıyor, biraz da kendi kendine oynuyor. Ama günün en sevdiği ve sabırsızlıkla beklediği zamanı, Büyük Ayı ile oynadığı (...)
Resimleyen: Barbara Firth
Küçük Ayı ile Büyük Ayı ormanda bir gezinti yaptıktan sonra eve dönüş yolunu tutuyorlar.
Küçük Ayı atlayıp zıplıyor, karda kayıyor ve çok eğleniyor. Ama orman tuhaf seslerle dolu! Patırtılar, çatırtılar, (...)
Resimleyen: Barbara Firth
Bir zamanlar iki ayı varmış: Büyük Ayı ve Küçük Ayı. Bir gün, Küçük Ayı’nın canı ormanda keşfe çıkmak istemiş. “Gel, Büyük Ayı!” demiş.
Kayalıkları, ağaçları, dereyi kendi başına keşfetmenin coşkusunu yaşayan (...)
Şarkıcılar gelip dizildi, hepsinde bir heves.
Ama hiçbirinde yok aradıkları güzel ses.
Umutları tükendi, kaldı mı bir çare?
Grup başladı kara kara düşünmeye.
Dört kafadar, bir yetenek yarışmasına girmeye (...)
Milo, anneannesine şemsiyesini götürmek için evden çıkıyor. Ancak yolda korsanlar, dinozorlar ve uzaylılar ile karşılaşınca, bu sıradan yolculuk olağanüstü bir maceraya dönüşüyor.
Çocukluğun büyülü düş (...)
Günün birinde, kurdun biri, tıka basa doldurup karnını bir lokma daha istemezken canı, ormanda bir yürüyüş yapmaya karar vermiş. “Yediklerimi hazmetmek için bire bir!" demiş. “Hem fırsat bu fırsat, orman (...)
Resimleyen: Patrick Benson
Kapkaranlık ormanda, bir ağacın dalında üç yavru baykuş, Sedef, Bulut ve Can, oturmuş düşünüyorlar.
Tüm baykuşlar çok düşünürler - özellikle de gecenin karanlığında yalnızken ve annelerinin dönmesini beklerken (...)
Her sabahki gibi, kraliçenin çok işi var. Biraz sevgi isteyen prenses, uçağını alıp Sevgi Kraliçesi’ni aramaya çıkıyor. Prenses, Pastalar Kraliçesi’ni, Oyuncaklar Kraliçesi’ni, Kediler Kraliçesi’ni, Çiçekler (...)
Oliver kendini herkesten farklı hissediyordu.
Ama hiç önemli değildi bu.
O, kendi dünyasında mutluydu.
Yalnız bir gün piyano çaldığında onu kimse dinlemedi ...
Genç yazar-çizer Birgitta Sif, Oliver’ın (...)
Kurt kendini haksızlığa uğramış hissediyor ve çok içerliyor. Çünkü masallardaki kurtlar hep hain, korkunç ve açgözlü oluyorlar nedense... Bu önyargıları ortadan kaldırmak için, kağıda kaleme sarılıp, iyi bir (...)
Sırma, ülke çapında düzenlenen bir müzik yarışmasına katılmak için, yaşadığı çiftlikten büyük şehre gidip orkestralara başvuruyor. Ama o da ne? Renginden boyuna, otoburluğundan giysilerine kadar bir sürü engel (...)
Resimleyen: Tony Ross
Minik Metin, dünyanın en küçük faresiymiş.Annesi onu el bebek gül bebek büyütür, hep başına bir şey gelmesinden korkarmış.En sonunda, Metin’i çepeçevre pamuğa sarıp evin dışında oynamasına izin verdiğinde, (...)
Yavru kurt sarıldı annesinin boynuna.
Dedi, “Anne, ben artık büyüdüm.
Gideceğim tek başıma ormana.
Biraz dolaşıp hava almaya.”
Annesi sevgiyle baktı yavrusuna.
Dedi, “Hele otur da biraz şuraya
Önce (...)

© 2007-2011 Kır Çiçeği Yayıncılık ve Tic. Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır.